середа, 15 березня 2017 р.

Тема. Арабська народна казка «Синдбад-мореплавець». Утвердження жаги
відкриття світу, мужності й людяності в казці
Мета:
    навчальна: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст та особливості казки;
    розвивальна: розвивати навички виразного читання, переказу голов­них епізодів та їх коментування; уміння висловлювати свої думки та враження;
виховна: виховувати прагнення до пізнання світу, оптимізму, до роз­витку сили духу, гуманізм.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Учитель. У збірці арабських народних казок «Тисяча і одна ніч», з якою ми розпочали знайомитися на попередньому уроці, багато героїв. Хто ж із них найпопулярніший, хто завоював за­гальні симпатії? Узагальнений його портрет може бути таким: це завзятий і відважний купець, відкривач нових земель і морів, яко­го тягне в дорогу не так прагнення до збагачення, як безмірна до­питливість, жага до пізнання світу. Улюбленцями оповідача казок Є також спритні та вмілі ремісники — чоботарі, шевці, шкіряники, цирульники (перукарі). Вони не справляють враження «малень­ких людей», що Змушені принижуватися, у них немає догідливо­сті, усвідомлення своєї малозначущості. Майстер — почесне зван­ня, і ремісник пишається ним і своїм заняттям не менше, ніж емір (емір — титул феодальних правителів у деяких країнах Близького і Середнього Сходу) своєю владою. «Ремесло угодне богові та ко­рисне людям»,— так вважали ще у IX сторіччі арабські філософи. І Іе випадково в «Тисяча і одній ночі» будівництво доброї лазні, ви­готовлення гарного сідла, фарбування тканин у яскраві кольори, невідомі людям тієї країни, цінуються, щедро винагороджуються, її майстер стає наближеним до царя.
Синдбад-мореплавець, про якого йтиметься на сьогоднішньому уроці, саме з таких неспокійних людей, що, люблячи свій рідний
край, прагнуть пізнати й інші світи, з розряду сильних духом, як перемагають складні обставини й виходять із них переможцями
II.          АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.   Бесіда
·        Що ви знаєте про арабський Схід?
·        Як створювалася збірка «Тисяча і одна ніч», з яких частин складається, яка легенда існує про неї?
·        Розкажіть про історію Синдбада-мореплавця, його подорожі
(в цілому).
III.        ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
1. Виразне читання арабської народної казки «Синдбад-мореплавець» (третя подорож)
2.Словникова робота за запитаннями учнів
3.Обмін враженнями про прочитане
·        Що привернуло вашу увагу в казці найбільше?
·        3 якими страховищами зіткнулися Синдбад і його товариші на острові?
·        Чому не кинулися в море, щоб уникнути жахливих лап людо­їда? (Бо віра забороняє самогубство.)
4. Заповнити таблицю-характеристику героя, дібрати приклади
Характеристика Синдбада

Риси характеру
Приклади (короткий переказ, цитата або назва епізоду)
Винахідливий, кмітливий, розум­ний, розважливий

Сміливий, відважний

Добрий, справедливий, чесний

Прагне знайти вихід із будь-якого скрутного становища

Терпляче переносить усі випробу­вання

Допитливий, адже бажає пізнати світ
-
Вірний рідному краю

5.  Робота над образом головного героя
Складіть усний твір — характеристику головного героя.
Зразок
Синдбад-мореплавець — смілива й сильна людина. Народже­ний у багатстві, Синдбад за молодих літ втратив майже все, що залишив йому у спадок батько. Але не впав у відчай, а вирішив знайти свій власний шлях у житті. Накупивши на останні гроші краму, Синдбад став купцем. Та не жага наживи, а допитливість і потяг до пригод керували героєм. Сім подорожей Синдбада — це сім випробувань долі, і щоразу герой виходить переможцем, адже навіть у скрутних ситуаціях не втрачає оптимізму, винахід­ливості, кмітливості. Синдбад говорив, що від долі не втечеш і не сховаєшся. Але його власне життя доводить, що лише той, хто не боїться долі, сміливо зустрічає її випробування, отримає від неї подарунки. Усього зазнав на своєму віку Синдбад: і бідності, і ба­гатства, і радості життя, і втрати близьких. На власні очі бачив дивовижні дива, схожі на рай земний. Але в які б чудові краї не заносила його доля, він завжди прагнув повернутися додому, на батьківщину, до своїх рідних і друзів. І читач розуміє, що казки про Синдбада — розповідь про людську долю, яка щедра до тих, хто щирий серцем, сміливий у вчинках, витривалий у випробу­ваннях.
6.  Постановка та розв'язання проблемного питання
У чому виявляється національний колорит казки про Синд­бада? (Імена, назви міст Багдад та ін., глибока пошана до віри, до рідного краю; вірність родині, обов'язкові пожерт­ви бідним, подарунки родичам; чудовиська з частинами тіла екзотичних тварин мавп, драконів, слонів та ін.; товари купців коштовності, спеції та ін.)
IV.         ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Знати зміст казки, уміти характеризувати героїв, висловлюва­ти свою думку про них. Окремим учням підготувати повідомлення
про Німеччину, братів Ґрімм.        
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ      
Інтерактивна вправа «Мікрофон»           
Продовжте речення:

— Образ Синдбада-мореплавеця мене приваблює тим...

1 коментар:

  1. “Я не міг би закрити свій перший дім без пана Бенджаміна Лі! В цій угоді Бенджамін та його команда пішли за мене. Він з легкістю впорався з моїм дуже жорстким часом, і завжди був доступний для мене, коли у мене були запитання (а в мене було багато), навіть коли він був далеко від офісу, що я дуже вдячний! Він та його команда впорались із багато продавців у останню хвилину і невтомно працювали, щоб переконатись, що я можу закрити до закінчення терміну оренди (і моєї допомоги на перший внесок). Містер Бенджамін - надзвичайно обізнаний співробітник з питань позик, ввічливий і терплячий. Я пройшов кілька пропозицій щодо нерухомості до моєї остаточної покупки, і Бенджамін був там, щоб допомогти у кожному, часто координуючись із моїм агентом за лаштунками. Я відчував підтримку протягом усього процесу. Завдяки Бенджаміну та невтомним зусиллям його команди, я тепер пишаюся власником будинку! Я б закликав Вас розглянути Бенджаміна Бріеля Лі для будь-якого виду позики. Пан, Бенджамін Лі Контактна інформація. Через WhatsApp + 1-989-394-3740 Електронна пошта - 247officedept@gmail.com.

    ВідповістиВидалити

Контрольна робота №5. Тема: «Сила творчої уяви» Тести 5 клас

Контрольна робота №5. Тема: «Сила творчої уяви» Тести 1. Прообразом Аліси в книзі Л. Керролла «Аліса в Країні Див» стала:  А) дон...